'ספאם' גם בבריטניה. ה-ICO, רגולטור הפרטיות הבריטי (Information Commissioner's Office) אכף לאחרונה (07.03.2022) את תקנות הפרטיות והתקשורת האלקטרונית 2003 (PECR) המקומיות, והטיל קנס של 20,000 לירות שטרלינג על הדואר המלכותי הבריטי (Royal Mail). הקנס הוטל בגין משלוח מיילים שיווקיים ל-215,202 אנשים, למרות שאלו חזרו מהסכמתם לקבל דואר פרסומי והידעו על כך לדואר.

הרגולטור הבריטי קבע בהחלטתו כי מדובר בהפרה חמורה של תקנות הפרטיות והתקשורת ובמיוחד של מרכיב אי כיבוד רצונו של מושא המידע, אשר ביקש במקרה זה להיות מוסר מרשימת השיווק של רשות הדואר המלכותי בבריטניה. עוד נקבע כי אי אפשר במקרה כזה להסתמך על הסכמה מכללא של הנמענים לקבל דואר פרסומי, הנלמדת מכך שקנו בעבר בולים דרך האינטרנט.

בשונה מישראל, תחום ההסדרה של משלוח מסרים פרסומיים מסור בבריטניה לרגולטור הפרטיות. בישראל העיסוק בתחום הינו בסעיף 30א לחוק התקשורת (בזק ושידורים), התשמ"ב-1982 כך שהרשות להגנת הפרטיות אינה הרגולטור שתחתיו מצוי העיסוק בסוגיה.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).