רשות התחרות בטורקיה קנסה לאחרונה (26.10.2022) את ״מטה״ (פייסבוק לשעבר) ב18.63 מיליון דולר, בגין הפרת חוק התחרות המקומי.

הרגולציה הטורקית (RK) מסרה, כי החברה מיזגה נתונים שאספה משלושת הפלטפורמות החברתיות שברשותה – פייסבוק, אינסטגרם ו-וואטס-אפ המכונים שירותים בסיסיים, וגרמה להתדרדרות בתחרות בכך שהקשתה על מתחריה ויצרה מחסומי כניסה לשוק, מעצם שליטתה בשוק הרשתות החברתיות.

הרשות פתחה בחקירה אשתקד, וזאת לאחר שאפליקציית המסרים וואטס-אפ, עדכנה את תנאי השימוש שלה ואילצה את הטורקים לשתף נתונים אודותם ובכלל זה מספרי טלפון ומיקום, עם הרשת החברתית פייסבוק, אחרת לא יוכלו להשתמש באפליקציית המסרים.

רשות התחרות הוסיפה כי החברה הפרה את סעיף 6 לחוק התחרות הטורקי, אך החברה תוכל לערער על ההחלטה בבית המשפט המנהלי של אנקרה, ב-60 הימים הקרובים.

החברה מסרה מצידה, כי היא מגנה על פרטיות המשתמשים והיא מספקת למשתמשיה שקיפות ושליטה על הנתונים אודותם.

קנס זה, מתווסף לשאר הקנסות שספגה החברה לאורך השנה האחרונה ממדינות באיחוד האירופאי, על הפרת כללי הפרטיות והמידע של האיחוד, באמצעות פלטפורמת פייסבוק.

פלטפורמות המדיה החברתיות עלו על המוקד בטורקיה לאחר שעבר חוק הדיסאינפורמציה במדינה באמצע חודש אוקטובר של שנה זו, החוק המדובר מאפשר למקסם את השליטה של ארדואן ברשתות החברתיות, בכך שאוסר על הפצת חומר הנחשב ״כדיסאיפונרמציה״. החוק זכה לגינויים רבים בקרב ארגוני זכויות אדם ועיתונאים.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).