אחרי חודשים רבים ללא ראש קבוע, נבחר ראש חדש לרשות למשפט טכנולוגיה ומידע: עו”ד אלון בכר. שרת המשפטים, ציפי ליבני, העדיפה את בכר על פני עו”ד עמית אשכנזי, ראש האגף המשפטי ברמו”ט, שהיה המועמד השני, בנוסף לבכר, שהומלץ בפניה על-ידי ועדת האיתור.

עו”ד בכר משמש היום בתפקיד ראש רשות התאגידים במשרד המשפטים, תפקיד שעמד לסיים בעוד כחצי שנה. עתה נראה שהוא יקדים לסיים את תפקידו ויכנס לתפקיד ראש רמו”ט מיד לאחר שהמינוי יאושר בממשלה.

רמו”ט התנהלה ללא ראש קבוע מאז תחילת ינואר 2013, לאחר שראש הרשות הקודם, עו”ד יורם הכהן, סיים את תפקידו בסוף דצמבר 2012 מבלי שמונה לו מחליף. עתירה שהגיש עו”ד דן חי כנגד מצב הדברים, לפיו רמו”ט מתנהלת ללא ראש, הביאה להחזרתו של הכהן לתפקידו לתקופה של כחודש וחצי עד לתחילת אפריל 2013. אז מינתה ליבני, שבדיוק נכנסה לתפקידה, את עו”ד ריבקי דבש לממלאת מקום זמנית של ראש רמו”ט. דבש עומדת לסיים את תפקידה הזמני בימים אלו.

אף הליך המינוי של בכר קיבל תאוצה, לאחר שלפני כחודש פנה עו”ד דן חי במכתב דחוף אל ליבני, בשם לשכת עורכי-הדין, בדרישה להאיץ את הליך המינוי תוך הצבעה על הסכנות הטמונות לזכות לפרטיות, בכך שרמו”ט מתנהלת ללא ראש קבוע. במכתבו קבל גם עו”ד חי על כך שהמועצה הציבורית להגנת הפרטיות התפזרה בסוף דצמבר 2012 ומאז לא מונתה מועצה חדשה, מינוי המצוי בסמכותו של שר המשפטים. ליבני העבירה את הפניה לטיפולו של מנכ”ל משרד המשפטים, גיא רוטקופף.

הערה:
סקירה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.