יש ראש חדש לרשות להגנת הפרטיות. לאחר כשלוש שנים ללא ראש במינוי קבוע, מינתה הממשלה בישיבתה האחרונה (14.11.2021) את עו"ד גלעד סממה לראש הרשות להגנת הפרטיות.

תפקיד ראש הרשות לא אויש באופן קבוע כמעט שלוש שנים, מאז דצמבר 2018 עת ראש הרשות דאז, עו"ד אלון בכר, התפטר מתפקידו על רקע רצונו להתמנות לתפקיד מנכ"ל איגוד הבנקים. מאז לא אויש התפקיד בשל המצב הפוליטי, לפיו לא הייתה ממשלה מכהנת שיכלה לבצע מינויים מסוג זה. ראש הרשות להגנת הפרטיות נחשב לתפקיד שומר סף ומיניו הינו לתקופה סגורה מראש של שש שנים.

ראש הרשות החדש, עו"ד סממה, מגיע מהמגזר הציבורי לאחר שמילא שורה של תפקידים אף במשרד המשפטים. בין היתר כיהן כפרקליט במחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה ושימש כיועץ בכיר לשר המשפטים יעקב נאמן ז"ל. בשנת 2014 מונה לתפקיד מנכ"ל המשרד לאזרחים ותיקים ובהמשך מונה לראש הסיוע המשפטי במשרד המשפטים, תפקיד בו כיהן עד 2018. בבחירות לכנסת ה-21 היה מועמד מטעם מפלגת ׳גשר׳ ובבחירות לכנסת ה-24 היה מועמד ברשימת מפלגת 'תקווה חדשה'.

מינויו של עו"ד סממה אושר בממשלה, לאחר שלפני כשבוע הודיעה הוועדה לאיתור מועמדים למשרת 'מנהל הרשות להגנת הפרטיות' במשרד המשפטים, כי היא ממליצה עליו לתפקיד. שר המשפטים, גדעון סער, אימץ את החלטת הוועדה והביא אותה לאישור בישיבת הממשלה.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.