גוגל אנליטיקס – צרפת: הסוף. רשות הגנת הפרטיות של צרפת (CNIL) קבעה לאחרונה (10.02.2022), כי השימוש בכלי של גוגל, המספק נתונים סטטיסטיים על תעבורה באתר, מנוגד להוראות תקנות המידע האירופאיות, ה-GDPR, ולכן אסור.

רשות הפרטיות הצרפתית הגיעה למסקנתה, לאחר שמצאה כי הכלי של גוגל מהווה צינור העברת מידע מאירופה אל ארצות הברית, באופן המנוגד להחלטת בית הדין האירופי לצדק בעניין שרמס, שאסר על העברת מידע מאירופה לארצות-הברית.

גוגל אנליטיקס הוא, כידוע, שירות שניתן לשלב באתרי אינטרנט, כגון אתרי מכירה מקוונים, על מנת למדוד את מספר הביקורים של גולשים באתר. הדבר נעשה לאחר שמוקצה מזהה ייחודי לכל מבקר ('קוקיס'). מזהה זה, סבורה הרשות הצרפתית, צובר מידע אישי על הגולש ומכאן מעביר נתונים אישיים  על ידי גוגל מצרפת לארצות הברית.

הרשות הצרפתית הדגישה בהחלטתה כי למרות שגוגל טענה כי אימצה מנגנונים שיאפשרו לפקח על העברת מידע באמצעות גוגל אנליטיקס, הם עדיין לא מהווים בטוחות הולמות לפי החוק האירופאי, ומשכך הכלי מאפשר העברת מידע אישי של גולשים בניגוד לחוק. כפועל יוצא של החלטתה דורשת הרשות הצרפתית מכל האתרים הכפופים לחוק הצרפתי, להפסיק את השימוש בגוגל אנליטיקס או להשתמש בכלי חלופי, שאינו כרוך בפועלתו בהעברת מידע אל מחוץ לאיחוד האירופי. הרשות הצרפתית קבעה כי יש לעמוד בדרישה בתוך 30 יום ממועד ההחלטה.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).