כזכור, בפרשת קיימברידג' אנליטיקה שנחשפה לפני כ-4 שנים, נטען כי פייסבוק הפרה את חוקי הגנת הפרטיות בכך ששיתפה נתונים אישיים אודות 87 מיליון משתמשי פייסבוק  עם חברת הייעוץ הפוליטית – קיימברידג' אנליטיקה, שעשתה בתורה שימוש במידע במטרה להטות את תוצאות הבחירות לנשיאות ארה"ב בשנת 2016. בעקבות הפרשה, קיימברידג' אנליטיקה נסגרה.

על פרשה זו כאמור, הוגשה תביעה ייצוגית לבית המשפט המחוזי בסן פרנסיסקו.  במסגרת התביעה נטען כי פייסבוק אספה מידע אישי אודות משתמשיה, שיתפה אותו עם צדדים שלישיים, ובכלל זה עם חברת קיימברידג' אנליטיקה והכל בניגוד למדיניות הפרטיות של החברה.

בשנת 2019 נציבות הסחר הפדרלית בארצות הברית (FTC) הטילה קנס בהיקף של 5 מיליארד דולר על חברת פייסבוק בגין אירוע זה ובנוסף ספגה החברה קנסות נוספים ממדינות רבות ברחבי העולם.

עתה נודע, כי פייסבוק תגיע להסדר פשרה נוסף עם משתמשיה בפרשה זו. הצדדים הגישו בקשה להשהות את התביעה הייצוגית ב 60 יום על מנת לאפשר להם להמשיך במשא ומתן ולהגיע להסדר פשרה שיגובש סופית ויידרש בסופו של דבר לאישור בית המשפט.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).