נגד קמעונאית המזון הגדולה בעולם, חברת וולמארט (Walmart), הוגשה לאחרונה (01.09.2022) בקשה לאישור תובענה ייצוגית לפיה החברה אספה מידע ביומטרי על לקוחותיה. בבקשת האישור נטען שהחברה אספה באמצעות מצלמות אבטחה חכמות מידע ביומטרי אודות לקוחותיה, וזאת בהיעדר הסכמתם.

החוק לפרטיות המידע הביומטרי של מדינת אילינוי BIPA)), מקום מגורי הקבוצה הנפגעת, מסדיר את אופן איסוף, אחסון והשימוש בנתונים ביומטריים של התושבים במדינה, ע"י גופים פרטיים. לפיכך, המבקשים טוענים, כי החברה הפרה את החוק המדובר בכך שלא קיבלה את הסכמות לקוחותיה ואף לא הודיעה להם בכתב, כי נאסף עליהם מידע ביומטרי, וכן לא הציגה את מטרות האיסוף ומשך הזמן שבו הנתונים יאוחסנו ויעשה בהם שימוש כנדרש בחוק זה.

אם לא די בכך, נטען, כי החברה שיתפה את הנתונים עם צד שלישי בכך שהעלתה באופן לא חוקי את תמונות פניהם של לקוחותיה למסד נתונים ביומטרי, אשר מאפשר לחברה להשוות בין תמונות מצילומי האבטחה לבין תמונות פנים אחרות לצורך יצירת זיהוי.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).