הסוף להטרדות מצידם של גופים שונים המעוניינים לקבל מאיתנו תרומות.

ועדת הכלכלה של הכנסת אישרה לאחרונה (13.06.2016) לקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק שיזם ח”כ מיקי רוזנטל, לפיה יתוקן חוק התקשורת, כך שגם הודעות שזכו לכינוי “ספאם צדקה” יהיו אסורות.

בהתאם להצעה שאושרה, מוסדות ללא כוונת רווח לא יוכלו להמשיך להפיץ הודעות פרסומת, בקשות תרומה ותעמולה, ללא קבלת הסכמה מפורשת מראש של הנמען במסגרת ההודעה הראשונה שתועבר אליו. עם זאת, הפצת מסרים פוליטיים ותעמולת בחירות לא יאסרו. עוד אושר כי המפרסם יצטרך לאפשר לציבור לבצע הסרה מרשימת התפוצה, ובמקרים בהם ההודעה תישלח באמצעות מסר קולי, השולח יחויב לאפשר הסרה באמצעות לחיצה על מקש במשך 30 השניות הראשונות של השיחה.

ההצעה לתיקון החוק, באה על רקע המצב שהיה קיים ערב התיקון, לפיו החוק חל רק על חברות מסחריות וגורמים עסקיים שונים ולא חל על פניות לצורך גיוס תרומות. על פי ההצעה המקורית הכוונה הייתה להחיל את החוק גם על תעמולת בחירות ומסרים פוליטיים. אך הממשלה התנתה את תמיכתה בחוק בהסרת ההרחבה הזו, דבר שאכן בוצע.

ההצעה אינה מבחינה בין פניה לקבלת תרומות לצרכי צדקה או דת לבין פניות של גופים אחרים, הפועלים למטרות שונות אחרות. לאחר אישורה על ידי מליאת הכנסת, בקריאה שנייה ושלישית, ייאסר גם על גופים אלו לפנות במסרים לצורך קבלת תרומות.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.