נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC) פועלת נגד חברות שטוענות באופן כוזב כי הן חברות בהסדר "מגן הפרטיות" (Privacy Shield) הקיים בין ארה"ב לאיחוד האירופי ובדרישות הסכמי פרטיות בינלאומיים נוספים.

נציבות האיחוד האירופי אישרה ביולי 2016 את הסדר "מגן הפרטיות" (Privacy Shield) שיאפשר לחברות אמריקאיות לקבל מידע אישי מאזרחי האיחוד האירופי. הסדר זה החליף את מתווה ההסדר הקודם, "Safe Harbor", זאת לאחר שבית המשפט האירופי פסל אותו באוקטובר 2015 מהסיבה שלא עמד בדרישות המחמירות כפי שהאיחוד האירופי דורש בהקשר להגנת פרטיות המידע. "מגן הפרטיות" מתבסס על הסמכה עצמית של החברות שיידרשו להתחייב לנהלי פרטיות קפדניים אשר נועדו להבטיח את פרטיותם של נושאי המידע האירופיים.

נציבות הסחר הפדרלית בארה"ב (FTC), האחראית בין היתר על פיקוח יישום ההסדר ואכיפתו כלפי החברות שעומדות בתנאיו, הגיעה להסדרה (14.6.19) עם חברה העוסקת בתחום כוח אדם, שדווחה באופן כוזב באתר האינטרנט שלה כי היא עומדת בתנאי "מגן הפרטיות". במסגרת הסדרה, נאסר על החברה להציג עצמה כחברה בהסדר "מגן הפרטיות" או בתוכניות אבטחה כלשהן במימון ממשלתי.

החברה התחילה את תהליך התאמתה ל"מגן פרטיות" בספטמבר 2017 עם מחלקת המסחר של ארה"ב, אך לא השלימה את הצעדים הדרושים לקבלת אישור העמידה בדרישות ההסדר. בהיעדר אישור זה, החברה אינה רשאית להשתתף בהסכמים, על אף שהיא מציגה זאת באופן מטעה באתר האינטרנט שלה. כמו כן, הנציבות שלחה מכתבי אזהרה למספר חברות אשר טענו באופן כוזב גם כן כי הן משתתפות בהסכמי פרטיות בינלאומיים אחרים.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.