ארגנטינה פועלת לקידום החקיקה בתחומי הפרטיות, במטרה להתאים את הוראות החקיקה המקומית לאלו של תקנות הגנת המידע האירופאיות (GDPR). לאחרונה (5.9.22) פורסמה הצעת חוק שאמורה לקדם את המדינה למטרה זו.

הצעת החוק, שנוסחה על ידי רשות הגנת המידע של ארגנטינה, אמורה להחליף את חוק הגנת המידע הקיים של ארגנטינה, שהתקבל בשנת 2000. ההצעה אמורה להידון בקונגרס הארגנטיני במהלך חודש אוקטובר 2022. הרצון של רשות הגנת המידע בארגנטינה הוא לזכות, בסיוע החקיקה החדשה, בהכרה מחודשת של האירופאיים בכך שארגנטינה מנהלת משטר מידע ראוי המאפשר העברת מידע מאירופה אליה.

הצעת החוק מבוססת על הצעת החוק שהוכנה על-ידי הרשות של ארגנטינה עוד בשנת 2018 ושואבת השראה מהעקרונות של ה-GDPR, שנכנס לתוקף במאי 2018.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).