רשות הגנת המידע הנורווגית פרסמה לאחרונה (26.01.2021) הודעה מוקדמת על כוונתה להטיל קנס בסך של 100 מיליון NOK (9,600,000 אירו), כנגד אפליקציית ההיכרויות Grindr, כתוצאה מתלונה משפטית שהוגשה אליה נגדה על ידי המועצה הצרכנית הנורבגית. הרשות להגנת המידע הנורווגית (Datatilsynet) הודיעה על כוונתה לקנוס את אפליקציית ההיכרויות על איסוף ושיתוף נתונים אישיים ללא רשות המשתמש.

בשנת 2020, המועצה הצרכנית הנורווגית חשפה, כי כמה אפליקציות אוספות ומשתפות כמויות גדולות של מידע רגיש ללא ידיעת המשתמשים, ידיעות כגון אודות העדפותיהם, מיקום, רכישות, בריאות גופנית ונפשית, נטייה מינית ודעות פוליטיות. על סמך ממצאים אלה הגישה המועצה לצרכנות תלונות משפטיות, יחד עם noyb, המרכז האירופי לזכות דיגיטלית, נגד אפליקציית ההיכרויות Grindr וחמישה שותפים מסחריים בגין הפרות של תקנות ההגנת המידע האירופאיות (GDPR).

בהחלטת הרשות להגנת המידע הנורווגית יש משום אישור, כי תלונת המועצה לצרכנות הייתה מוצדקת. על בסיס זה הוציאה הרשות הודעה מוקדמת על כוונה להטיל את הקנס המנהלי האמור, תוך מתן ארכה לגריינדר להגיב על ההחלטה ולנסות לשנות אותה עד ה-15 לפברואר 2021.

גריינדר היא אפליקציית רשת גיאו-חברתית לטלפונים חכמים, המציעה שירותי היכרויות לגברים הומוסקסואלים וביסקסואלים. היא קיימת בגרסה חינמית ובגרסה למנויים. גריינדר עושה שימוש בשירותים מבוססי מיקום המאפשרים למשתמשים לאתר משתמשים אחרים הנמצאים בקרבת מקום וליצור עמם קשר באמצעות ממשק תצוגה פשוט.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.