הצעת החוק חדשה, אשר הונחה לאחרונה (10.3.2022) על שולחן הכנסת, מבקשת לדחות את כניסתו לתוקף של מאגר "אל תתקשרו אלי" כך שייכנס לתוקף רק ב-31.10.2022, לאחר שאושר בכנסת כחלק מתיקון מס' 61 לחוק הגנת הצרכן (21.11.2020).

כזכור, המאגר נועד לייצר רשימה "אסורה" של מספרי טלפון אשר פנייה שיווקית אליהם מהווה פנייה אסורה. ההצטרפות לרשימת המאגר פתוחה בכל עת לכל אדם וכך גם הסרה ממנו. מטרתו של המאגר, בין השאר, היא לעצור את מטרד השיחות השיווקיות לכלל הציבור ולהגן על האוכלוסייה המבוגרת מהצעות שיווקיות ורכישת מוצרים ללא צורך.

התיקון גרר לא מעט התנגדויות וביניהן חששות מסופו של השיווק הישיר בארץ, שכן ההתקשרות האישית נותרה הדרך הכמעט יחידה לפנות לצרכן ואף הכמעט יחידה להשיג את הסכמתו למשלוח הודעות שיווקיות.

על אף התנגדות המשק, על פי משרד הכלכלה והתעשייה, מטרת הדחייה הינה "לאפשר לרשות להשלים את הקמת המאגר להגבלת פניות שיווקיות ('אל תתקשרו אלי'), לאפשר תקופת 'הרצה' לרישום צרכנים במאגר ולאפשר לציבור העוסקים לבצע את ההתאמות הנדרשות במערכות המחשוב אצלם לצורך בירור המידע במאגר".

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).