הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן עושה בימים אלו (15.01.2023) מאמצים כדי להכשיר את כניסתו לתוקף של מאגר 'אל תתקשרו אליי' במועד החדש שנקבע – 22.01.2023. זאת לאחר שבמועד המקורי שנקבע – 01.01.2023 – לא הייתה הרשות מוכנה לאירוע המכונן של המאגר.

מאגר 'אל תתקשרו אליי' הינו, כזכור, מאגר בו יכול כל צרכן לרשום את מספר הטלפון שלו, נייד או נייח, ולמשווקים יהיה אסור לפנות אליו בשיחות טלמרקטינג. הגורמים המעוניינים לבצע פניות כאלה, חברות וארגונים שונים במשק, יהיה לבדוק מול המאגר אם הגורם אליו הם מבקשים לפנות אינו מצוי בו, בדיקה שיש לערוך לפחות 15 יום לפני הפנייה.

מאגר 'אל תתקשרו אליי' הוקם בהמשך לתיקון מספר 61 לחוק הגנת הצרכן, שהתקבל בכנסת בשנת 2020. התיקון נעשה בכדי להשיב לטענה שהייתה אז, לפיה אנשים רבים מקבלים שיחות שיווקיות ומבצעים רכישה של מוצר או שירות, שאין הם זקוקים לו, במיוחד אוכלוסייה מבוגרת.

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן כבר פתחה לפני כמה שבועות בקמפיין המעודד אנשים להירשם למאגר, אך נתפסה לא מוכנה להתממשקות של הגורמים השונים במשק למאגר ובשל כך נדחה בשלושה שבועות מועד ההשקה שלו. עתה נעשים שם מאמצים לעמוד במועד החדש שנקבע, ובמסגרת זו לאפשר התממשקות נוחה למאגר של כל אותם ארגונים וחברות המעוניינות לעשות שיחות טלפון שיווקיות.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).