דף הפייסבוק של "הצינור" ישאר בניהולו של גיא לרר. בית הדין האיזורי לעבודה בת"א קבע לאחרונה (22.04.2018) כי זכויות השימוש והניהול של עמוד הפייסבוק "הצינור" שייכות לגיא לרר ולא לערוץ 10.

כידוע, לפני מספר חודשים, כחלק מהשינויים הרבים שנעשו בערוצי הטלוויזיה השונים וביניהם ערוץ 10, סיים לרר את עבודתו אצל האחרונה לאחר כ-12 שנים, כאשר סיום יחסי הצדדים דרשו הכרעה בשאלה למי תלך הזכות לנהל את דף הפייסבוק של תכנית הטלוויזיה "הצינור", אותה הגיש לרר, כאשר לדף כיום למעלה ממיליון עוקבים.

טענתן המרכזית של התובעות היתה כי דף הפייסבוק אינו שונה מכל זכות או נכס שעובד מקבל לרשותו במהלך תקופת העבודה ואשר עליו להחזירו למעסיק בסיום העסקתו. מנגד, טען לרר כי הדף נוצר על-ידו וביוזמתו והוא מעולם לא היה "של התוכנית", אלא נועד לקדם שלל עניינים בהם עסק, לרבות התוכנית עצמה.

בית המשפט קבע כי יש לבצע מספר מבחנים על מנת לקבוע מהו חשבון שהמעסיק זכאי לנהלו, וכזה שהעובד זכאי להמשיך ולנהל גם לאחר שיחסי העבודה בין הצדדים הסתיימו. בין היתר, המבחנים בחנו מי יזם את פתיחת הדף ולאיזה מטרה, מידת הקורלציה בין הדף לעבודה בפועל, באילו שעות נוהל החשבון, מי נשא בהוצאות ניהול החשבון, מי היה שותף בניהול החשבון בפועל, האם ניהול ותפעול החשבון נעשו לפי הוראות המעסיק ובפיקוחו והאם קיימות הוראות בהסכם העבודה של הצדדים ביחס לדף.

לבסוף, ולאחר שקלול המבחנים, קבעה השופטת מיכל נעים דיבנר, כי דף הפייסבוק צריך להישאר תחת ניהולו של לרר, וכי ניהול הדף, זכות הגישה אליו והמאמצים לתחזקו היו של לרר, כמו גם חוסר ההתייחסות בחוזה העבודה לתפקידו של לרר כמנהל דף הפייסבוק, דבר אשר פועל לחובתן של התובעות שהיו צריכות לפעול ליצירתו של נוהל ברור.

 

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.