בעקבות קליפורניה, מדינת וירג’יניה שבארה”ב העבירה (02.03.2021) חוק הגנת מידע על צרכנים. האישור ניתן על רקע ההיתכנות לחוק דומה במדינות נוספות בארה”ב ואולי גם חוק פדרלי בנושא.

החוק החדש ייכנס לתוקף בשנת 2023 והוא יחול על כל העסקים השולטים או מעבדים מידע אישי של לפחות 100,000 צרכנים, המפיקים יותר מ-50% מהכנסות ברוטו ממכירת נתונים אישיים, או מעבדים את הנתונים האישיים של לפחות 25,000 צרכנים.

החוק החדש של וירג’יניה קובע מנגנון הסכמות בשיטת ה-OPT IN. היינו, יש לקבל את הסכמת מושא המידע מראש לפני ביצוע עיבוד מידע ביחס אליו. לצרכנים מושאי המידע, על-פי החוק, יהיה גם מגוון גדול יחסית של זכויות ביחס למידע אודותם, לרבות הזכות לתקן או למחוק מידע עליהם, הזכות לקבל עותק מהמידע בפורמט הניתן לניוד והזכות להורות שלא להשתמש במידע לצורכי פרסום ממוקד.

בשונה מחוק הפרטיות הקליפורני, החוק בוירגי’ניה לא מעניק לנושא מידע זכות תביעה פרטית. אכיפת החוק צפויה להתבצע באופן בלעדי על-ידי התובע הכללי של מדינת וירג’יניה.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.