מה דינם של סרטים אינטימיים של אישה שצולמו על ידי בן זוגה, לאחר שמערכת היחסים בניהם השתבשה? בשאלה זו עסק לאחרונה (28.04.2022) בית משפט השלום בקריות, בעניין שבין מדינת ישראל נגד פלוני (ת"פ 19692-07-21) והכריע, כי לאישה הסמכות לחזור בה מההסכמה לביצוע צילום אותם סרטונים והחזקתם.

ההחלטה ניתנה במסגרת הליך פלילי בו הואשם הגבר באלימות כלפי האישה. המשטרה החרימה במסגרת ההליך את הטלפון הנייד של הגבר, בו היו מצויים הסרטונים הפוגעניים, וביקשה מבית המשפט להורות, עם סיום ההליך, כי קודם שתחזיר את הטלפון הנייד לנאשם, תמחק ממנו את הסרטונים האינטימיים של האישה בהתאם לסמכותה מכוח חוק סדר הדין הפלילי.

השופט יוסי טורס קיבל את הבקשה ונימק: " דעתי היא שכאשר בני זוג צילמו עצמם (או מי מהם) במצבים אינטימיים במהלך מערכת יחסים זוגית המבוססת על אמון הדדי, יש לקרוא לתוך ההסכמה לפגיעה בפרטיות תנאי מכללא (הניתן לסתירה) לפיו היא הושגה על בסיס קיומה של מערכת היחסים. לכן, ראוי במקרים המתאימים להתיר לבן הזוג לחזור בו מהסכמתו להמשך החזקת בן הזוג בחומר הפוגעני".

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.