הרגולטור הצרפתי, הוועדה לחופש המידע והמחשבים(CNIL) , הטיל לאחרונה (10.12.2020) קנסות של 100 מיליון יורו על גוגל ו-35 מיליון יורו על אמזון בשל הפרת הכללים הקשורים לשימוש במזהים דיגיטליים (cookies). הקנסות הוטלו לאחר שנמצא כי שתי החברות מציבות ‘עוגיות’ פרסום במחשבי המשתמשים, ללא הסכמה מוקדמת בעת שימוש במנוע החיפוש google.fr, או ביקור ב-amazon.fr.

בהחלטת הרגולטור הצרפתי נאמר כי בשני המקרים לא נמסר לגולשים המידע המחויב אודות המזהים הדיגיטליים בהם נעשה שימוש, דרך היישום שלהם, המידע הנאסף והשימושים בו. זאת כאשר משתמשים במנוע החיפוש google.fr ובאתר amazon.fr.

הרגולטור הצרפתי נימק בהחלטתו כי יש לו סמכות להטיל את הקנסות נגד שתי ענקיות האינטרנט, מאחר שמדובר במזהים דיגיטליים, המוצבים על-ידי החברות, במחשבים של משתמשים הגרים בצרפת. עוד נימקה הרשות הצרפתית כי מנגנון שיתוף הפעולה של ה-GDPR לא חל כאן, מכיוון שהפעולות הקשורות למזהים הדיגיטליים נופלות תחת הוראת הפרטיות ביחס לשימוש בכלים אלקטרוניים, שהועברה בסעיף 82 לחוק הגנת הנתונים בצרפת. נימוק נוסף לביסוס הצרפתי מבוסס על הטענה, כי השימוש ב’עוגיות’ מתבצע במסגרת הפעילות של גוגל צרפת, פעילות הבאה לידי ביטוי עם הקמתן של החברות Google LLC ו- Google Ireland Ltd בשטח צרפת ואשר מקדם את המוצרים והשירותים שלהם.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.