הכנסת מצלמות לקלפי שוב על הפרק. על-פי הצעת חוק פרטית של ח”כ טלי פלוסקוב (ליכוד), שהונחה על שולחן הכנסת לאחרונה (9.11.20), יתאפשר תיעוד מצולם כולל קול של מצביעים בקלפי. בכך, על-פי ההצעה, תיפגע פרטיותם של המצביעים באחד המקומות המקודשים של כל דמוקרטיה.

בדברי ההסבר להצעה מסבירה המציעה: “הבחירות האחרונות ותוצאותיהן הוכיחו פעם נוספת את החשיבות העליונה של הבטחת טוהר הבחירות לצורך הגברת אמון הציבור בתוצאות הבחירות, ובפעילות ועדת הבחירות המרכזית של הכנסת ולשם הבטחת ייצוג הולם לבוחרים. לפיכך מוצע לאזן בין האינטרסים והזכויות השונים הנוגעים בדבר, וביניהם: טוהר הבחירות, שוויון, הזכות לפרטיות וחשאיות ההצבעה. הכול כך שיינתן מרחב שיקול דעת לחברי ועדות הקלפי לבצע תיעוד חזותי או קולי בקלפי שבה הם חברים, אם סברו כי יש בכך כדי לקדם את טוהר הבחירות או להפחית את הסיכוי לביצוע עבירות לפי חוק זה, ותוך שמירה מוחלטת על חשאיות ההצבעה”.

עוד כותבת ח”כ פלוסקוב: “מטרת הצעת החוק היא להסדיר את האופן שבו ניתן יהיה לבצע תיעוד חזותי או קולי בקלפיות במהלך שעות ההצבעה ולאחריה, ולהסמיך את בעלי התפקידים הרשאים לעשותו. הכול כדי למנוע את תופעת הזיופים בקלפיות.”

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.