רשות התחרות של קנדה הטילה לאחרונה (21.5.2020) קנס של 9 מיליון דולר קנדי על פייסבוק. הקנס הוטל לאחר שהרשות הקנדית מצאה כי הצהרת הפרטיות של הרשת החברתית ורשת המסנג'ר שבבעלותה מטעה ואינה מפרטת במדויק את הנעשה במידע האישי הנאסף ברשתות אלה.

הקנס הוטל במסגרת הסדר אליו הגיעה פייסבוק עם הרשות הקנדית. פייסבוק הסכימה במסגרת הסדר הפשרה שלא לפרסם בעתיד מצג שווא או מטעה לגבי חשיפת מידע אישי ברשת. זה כולל מצגות ביחס לשאלה עד כמה המשתמשים יכולים לשלוט בגישה למידע האישי שלהם בפייסבוק ובמסנג'ר.

חוק התחרות של קנדה אוסר על חברות להעלות טענות שקריות או מטעות לגבי מוצר או שירות כדי לקדם את האינטרסים העסקיים שלהם. החוק חל גם על הצהרות ביחס למידע שנאסף ברשת, המטרה לשמה נאסף המידע והשימושים הנעשים בו. הפעילות של הרשות הקנדית מול פייסבוק באה להראות כי הרשות הקנדית ערוכה יותר מתמיד להתמודד עם סוגיות מתחום הפרטיות ויש בה כדי להרתיע גופים אחרים מלעשות שימושים במידע אישי, המבוססים על הצהרות מטעות.

הרשות פרסמה בעקבות ההחלטה המוסכמת הצהרה לפיה "הקנדים מצפים ומגיעים לאמת מעסקים בכלכלה הדיגיטלית, וטענות על פרטיות אינן חריגות. לשכת התחרות לא תהסס לפגוע בכל עסק שמעלה טענות כוזבות או מטעות בפני קנדים באשר לאופן השימוש שלהם בנתונים אישיים, בין אם מדובר בתאגידים רב לאומיים כמו פייסבוק או חברות קטנות יותר."

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.