17 ביולי 2024 16:20

ההתאחדות לכדורגל ועניין אום אל פחם במחוזי ת"א – סיבוב שני

גלגל הצלה נוסף למכבי אום-אל-פחם: בית המשפט המחוזי בתל אביב, קיבל בשנית את בקשתו של מועדון הכדורגל מכבי אום- אל- פחם להתערבותו בהחלטת ביה"ד העליון של ההתאחדות לכדורגל. כבוד השופט גדעון גינת קבע כי נסיבות העניין מחייבות בחינה של המסמכים התקציביים של הקבוצה והעובדה כי הדבר לא נעשה עד היום יש בה משום פגיעה בעקרון הצדק.

בפסק הדין של ביהמ"ש המחוזי בת"א (הראשון בעניין), מיום 03.09.13 הוחזר הדיון לבית הדין העליון על מנת לאפשר את תגובתה של מכבי אום אל פחם מתוך ההנחה שלפיה "יש לבחון בצד היקף האיחור בהגשת המסמכים התקציביים, גם את השאלה באיזו מידה הללו עומדים בדרישת הרשות לבקרה תקציבית." ברם, נראה כי לא נערכה בדיקה שכזאת. זאת ועוד: בית הדין לא ביקש עמדת גורם מקצועי מוסמך לבחינת מסמכים אלו, מכיוון שלא ראה לנכון לתת לקבוצה ארכה נוספת ולא ראה מקום להתחשב בעמדת הגורם המקצועי כאמור. כך, קבע השופט גדעון גינת, בית הדין העליון לא ראה את התמונה המלאה ולא יכול להחליט החלטה שקולה ומושכלת בנסיבות העניין.

השופט חידד כי ההחלטה להפעיל את סנקציית ההורדה מהליגה הלאומית לליגה א’, "סנקציה שלכל הדעות היא החריג שאותו צריך לנקוט במשורה", צריכה להתקבל, אם בכלל, לאחר בדיקת מצב המסמכים התקציביים באיזון עם האיחור ומשמעותו. על כן, נקבע במחוזי, כי הרשות לבקרה תקציבית של ההתאחדות לכדורגל תבחן, ללא דיחוי, את המסמכים התקציביים של מכבי אום- אל-פחם ושל מועדון הכדורגל סקציית נס-ציונה, ותדווח על תוצאות בחינתה לבית הדין העליון של ההתאחדות.

באמרת אגב, ציין השופט כי "המסמכים התקציביים של הפועל כפר-סבא נבדקו, ולא כך נעשה לגבי מועדון הכדורגל מכבי אום-אל-פחם ו מועדון הכדורגל סקציית נס-ציונה ". כמו כן: "היה יחס שונה מצד הגורם המקצועי הרלוונטי כלפי קבוצות כדורגל אחרות"- אך לא העמיק בנושא.

לסיכומו של עניין, צו המניעה שניתן ביום 03.09.13 נותר על כנו והקבוצה קיבלה הזדמנות שנייה לשמור על מקומה בליגה הלאומית עד להחלטה מחודשת של הרשות ושל בית הדין העליון.

הערה:
סקירה זו הינה למידע כללי וראשוני בלבד ואינה נועדה בשום מקרה לשמש כייעוץ משפטי ו/או כתחליף לייעוץ משפטי לכל מקרה ונסיבותיו. אין להסתמך על האמור מבלי להיוועץ עם עורך דין העוסק בתחום בטרם נקיטת כל פעולה או קבלת כל החלטה.
הדברים נכונים למועד כתיבתם בלבד, ונכונותם עלולה להשתנות מעת לעת.

שתפו את הפוסט:

Facebook
Twitter
LinkedIn

העברת מידע לחו"ל – טיוטת גילוי דעת של הרשות להגנת הפרטיות

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה לאחרונה (08.07.2024) טיוטת גילוי דעת בנושא העברת מידע אל מחוץ לישראל, בהתאם לתקנות הגנת הפרטיות (העברת מידע אל מאגרי מידע שמחוץ ...

תוארך תקופת ההתיישנות בתביעות על פגיעה בפרטיות

מאת: צוות דן חי ברשת ועדת החוקה, חוק ומשפט של הכנסת החליטה לאחרונה (14.07.2024) להאריך את תקופת ההתיישנות עבור תביעות בגין פגיעה בפרטיות משנתיים לשבע ...

הרשות להגנת הפרטיות: המלצות שימוש בתגי איתור

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה לאחרונה (11.07.2024) המלצות לשימוש בטוח ומאוזן בתגי איתור, כגון AirTag של חברת אפל. מדובר בתגים המאפשרים למשתמשים לעקוב אחר מיקומם של ...

תיקון 14 לחוק הגנת הפרטיות: סמכות מתן צו הפסקת עיבוד מידע וצו מחיקת מאגר אושרה בוועדת חוקה

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת מתקדמת לקראת סיום הכנת תיקון 14 לחוק הגנת הפרטיות לקריאה שנייה ושלישית. ביום ראשון האחרון (23.06.24) התקיים בוועדת החוקה ...
דילוג לתוכן