חברת X, טוויטר לשעבר, הודיעה לאחרונה על שינוי במדיניות הפרטיות שלה.

בהתאם לשינוי זה, במטרה לחזק את אבטחת החשבונות של המשתמשים ולהילחם בהתחזות, החל מיום 29 בספטמבר 2023, משתמשי הפרמיום של החברה יוכלו להעלות מידע ביומטרי כמו תעודות זהות, תמונות וכיו״ב. יתרה מכך, החברה תתחיל לאסוף סוגי מידע הנוגעים לתעסוקת המשתמשים, כמו למשל השכלתם, העדפתם התעסוקתית, כישוריהם, חיפושי עבודה שערכו ועוד. זאת במטרה לספק למשתמשים המלצות ביחס למשרות פנויות, להנגיש את האפשרות לשתף מידע בינם לבין מעסיקים פוטנציאלים, וכן במטרה למקד את הפרסומות המוצגות למשתמשים כך שיהיו רלוונטיות יותר עבור על משתמש.

בעקבות המהלך שביצעה החברה, עלו ברשת החברתית מספר תגובות  אשר הציגו דעות לכאן ולכאן. מצד אחד, ישנם כותבים המעריכים  כי שינוי מדיניות הפרטיות הוא חלק ממטרתה הרחבה של החברה להתחרות בפלטפורמות גדולות אשר מספקות שירותים דומים בתחום התעסוקה, כמו LinkedIn. מצד שני, כותבים אחרים סבורים שמדובר בדרך של החברה לשפר את חווית המשתמש בכל הנוגע למציאת עבודה.

כמו כן, ישנם מספר חששות אשר נוגעים בעיקר לאופן שבו ישפיעו השינויים על עתיד התעסוקה של המשתמשים. כך, למשל, ייתכן שפעילות המשתמשים בפלטפורמה תיחשף למעסיקים פוטנציאליים, דבר שעלול להשפיע על סיכויי הקבלה שלהם לעבודה.

לסיכומו של דבר, יהיה מעניין לראות כיצד ישפיע המהלך על התחום.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).