הנציבות האירופית הודיעה לאחרונה (30.3.2021) על סיום מוצלח של שיחות שהתקיימו בין נציגי האיחוד לנציגי דרום קוראה, לבחינה האם המדינה האסייתית מנהלת משטר מידע אישי המתאים להעברת מידע אישי מאירופה אליה.

האיחוד האירופי החל את שיחות בנושא בחינת התאמת משטר המידע הדרום קוריאני למשטר המידע האירופאי בינואר 2017. כעת, ארבע שנים לאחר מכן, דרום קוריאה קרובה מתמיד לקבל את החלטת ההלימות.

קביעה של האיחוד האירופאי, כי דרום קוריאה מתאימה במשטר המידע האישי שלה לאיחוד האירופאי, תאפשר זרימת נתונים חופשית ובטוחה מהאיחוד האירופי לדרום קוריאה, הן במגזר הפרטי והן במגזר הציבורי. הכרזה כזו תקבל במידה רבה מאוד על יוזמות בתחום של חברות דרום קוריאניות באירופה.

במסגרת ההכנה להערכת ההלימה, תיארה דרום קוריאה בפני נציגי האיחוד האירופאי את חוקי הגנת המידע שלה משנת 2020. בהמשך לכך ההודעה של האירופאיים מתייחסת לכניסתו לתוקף של חוק חדש זה להגנת המידע האישי ברפובליקה של דרום קוריאה ולהעצמת סמכויות הגנת המידע האישי אגב כך במדינה.

השלבים הבאים עד להצהרת ההלימות האירופאית הם חוות דעת של המועצה האירופית להגנת נתונים (EDPB), ואישור ועדה המורכבת מנציגי מדינות האיחוד האירופי. לאחר השלמת צעדים אלה, הנציבות האירופאית תוכל לאמץ את החלטת הלימות.

כזכור ישראל נמצאת בתהליך דומה מול האיחוד האירופאי, אשר בסופו, כך מקווים, יאשרר האיחוד את החלטת ההלימות שניתנה לישראל בשנת 2011. ההליך נעשה על ידי האיחוד לאור כניסתם לתוקף של תקנות הגנת המידע האירופאיות (GDPR) במאי 2018.

 

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.