הממשלה הבריטית פרסמה לאחרונה (16.10.2020) הודעה לפיה ניתן להעביר מידע מבריטניה למדינות שניתן להעביר אליהן מידע מהאיחוד האירופי.

בהתאם להודעה הבריטית ניתן להעביר מידע אישי ל-11 מתוך 12 המדינות, שנחשבות ככאלה המקיימות משטר מידע אישי נאות על ידי האיחוד האירופי. זאת לאחר שמדינות אלו הודיעו לבריטניה, על-פי בקשתה, כי ישמרו על זרימת נתונים אישיים בלתי מוגבלים עם בריטניה.

כזכור הנציבות האירופית הכירה בישראל יחד עם  אנדורה, ארגנטינה, קנדה (ארגונים מסחריים), איי פארו, גרנזי, האי מאן, יפן, ג’רזי, ניו זילנד, שוויץ ואורוגוואי כמספקות הגנה מספקת על נתונים של מידע אישי.

בהמשך להודעת הממשלה הבריטית, נציבות הפרטיות הבריטית – ICO – פרסם את ההסדרים הספציפיים שנעשו עם המדינות האמורות, מלבד אנדורה, בסעיף שכותרתו “כיצד נוכל לשמור על העברות נתונים לבריטניה ממדינות, טריטוריות או מגזרים המוכרים במסגרת החלטת הלימות של האיחוד האירופי?” במסגרת זו נכללת, כאמור, גם ישראל.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.