קנס כבד הוטל על אמזון בלוקסמבורג בגין פגיעה בפרטיות. בהחלטתו מתאריך ה-16.07.2021 החליט האגף האחראי על הגנת מידע בלוקסמבורג (DPA) לקנוס את אמזון בכ- 746 מיליון אירו – הקנס הגדול ביותר שניתן עד כה בגין הפרת תנאי הכנת המידע האישי המוגדרים ב-GDPR (תקנות הגנת הפרטיות האירופיות). קיום הקנס נחשף בעת הגשת הדוחות הרגולטוריים של אמזון לרשות ניירות הערך האמריקאית.

מאמזון נמסר כי הקנס ניתן בחוסר סמכות, וסביר שהיא תערער עליו. ראוי לציין שה-DPA  לא פרסם את החלטתו על הקנס באתר שלו, ובהתאם למדיניותו לא מגיב על מקרים פרטיים.

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.