23 ביולי 2024 20:38

אלימות בספורט: שחקן שהותקף על ידי אחי שחקן היריב יפוצה

בית משפט השלום ברחובות פסק לאחרונה (11.1.18) פיצוי כספי בסך 30 אלף שקלים, לטובת שחקן שהותקף על ידי אחיו של שחקן יריב, מיד לאחר משחק ביניהם, בטענה כי פעולותיו היוו עוולה של תקיפה.

על פי הנטען במסגרת התיק, התובע השתתף כשחקן במשחק כדוריד. במהלך המשחק, נטען, פגע התובע באחיו של הנתבע, אשר שיחק בקבוצה היריבה, וגרם לפציעתו.

בעקבות המקרה, רגעים ספורים לאחר סיום המשחק ובעת שהתובע נערך לראיון באחד מערוצי הטלוויזיה אשר צולם בשידור חי, נצפה הנתבע בעיני המצלמות רץ לעבר התובע ומתחיל לחבוט בו. בתוך פרק זמן קצר הגיעו אנשים נוספים, אשר הפרידו והרחיקו את הנתבע מהתובע.

התביעה הוגשה בטענה כי פעולותיו של הנתבע היוו עוולה של תקיפה ולכן יש לחייב את הנתבע לפצות את התובע בגין אותו אירוע. הפיצויים שביקש התובע היו בגין הפסדי השתכרות, הוצאות רפואיות, פגיעה במוניטין ופיצויים עונשיים.

הנתבע בהגנתו טען כי התובע הוא שחקן אלים ותוקפני ומנגד, הנתבע הינו קצין במילואים, רואה חשבון ועורך דין שעבד כמפקח ברשות המיסים, הוא איש משפחה אשר היה מעורב במגע פיזי קצר עם התובע, אולם הדבר לא גרם נזק לתובע.

בהחלטתו קבע בית המשפט כי הנתבע ישלם לתובע פיצוי בגין נזק בלתי ממוני, הן בשל הכאב והסבל הפיזי, והן בשל הבושה, ההשפלה ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע, כמו גם פיצוי עונשי על מנת להביע את מורת רוחו של בית המשפט והחברה כולה מפגיעה מכוונת ואלימה שכזו, ופסק לתובע סכום כולל של 30 אלף שקלים.

 

(ת"א (רחובות) 31035-09-14 )

 

שתפו את הפוסט:

Facebook
Twitter
LinkedIn

ועדת חוקה אישרה את התיקון המקיף לחוק הגנת הפרטיות

ועדת חוקה חוק ומשפט של הכנסת אשירה (21.07.2024) תיקון מקיף והיסטורי לחוק הגנת הפרטיות (תיקון מס' 13 שבטעות נספר תחילה כתיקון 14) והוא צפוי לעבור ...

תיקון היסטורי לחוק הגנת הפרטיות עומד לעבור בכנסת

הכנסת עתידה לאשר בימים הקרובים (עד 24.07.2024) תיקון מקיף והיסטורי לחוק הגנת הפרטיות (תיקון מס' 14). בימים האחרונים התקיים מרוץ נגד הזמן כדי להספיק להעביר ...

העברת מידע לחו"ל – טיוטת גילוי דעת של הרשות להגנת הפרטיות

הרשות להגנת הפרטיות פרסמה לאחרונה (08.07.2024) טיוטת גילוי דעת בנושא העברת מידע אל מחוץ לישראל, בהתאם לתקנות הגנת הפרטיות (העברת מידע אל מאגרי מידע שמחוץ ...

הרשות להגנת הפרטיות: מסמך בנושא סקר סיכונים ומבדקי חדירות

כידוע, תקנות הגנת הפרטיות (אבטחת מידע), התשע"ז-2017 (להלן "התקנות"), מטילות על בעל מאגר המידע חובה לבצע סקר סיכונים ומבדק חדירות למערכת המאגר ככל והמאגר מוגדר ...
דילוג לתוכן