בית משפט השלום ברחובות פסק לאחרונה (11.1.18) פיצוי כספי בסך 30 אלף שקלים, לטובת שחקן שהותקף על ידי אחיו של שחקן יריב, מיד לאחר משחק ביניהם, בטענה כי פעולותיו היוו עוולה של תקיפה.

על פי הנטען במסגרת התיק, התובע השתתף כשחקן במשחק כדוריד. במהלך המשחק, נטען, פגע התובע באחיו של הנתבע, אשר שיחק בקבוצה היריבה, וגרם לפציעתו.

בעקבות המקרה, רגעים ספורים לאחר סיום המשחק ובעת שהתובע נערך לראיון באחד מערוצי הטלוויזיה אשר צולם בשידור חי, נצפה הנתבע בעיני המצלמות רץ לעבר התובע ומתחיל לחבוט בו. בתוך פרק זמן קצר הגיעו אנשים נוספים, אשר הפרידו והרחיקו את הנתבע מהתובע.

התביעה הוגשה בטענה כי פעולותיו של הנתבע היוו עוולה של תקיפה ולכן יש לחייב את הנתבע לפצות את התובע בגין אותו אירוע. הפיצויים שביקש התובע היו בגין הפסדי השתכרות, הוצאות רפואיות, פגיעה במוניטין ופיצויים עונשיים.

הנתבע בהגנתו טען כי התובע הוא שחקן אלים ותוקפני ומנגד, הנתבע הינו קצין במילואים, רואה חשבון ועורך דין שעבד כמפקח ברשות המיסים, הוא איש משפחה אשר היה מעורב במגע פיזי קצר עם התובע, אולם הדבר לא גרם נזק לתובע.

בהחלטתו קבע בית המשפט כי הנתבע ישלם לתובע פיצוי בגין נזק בלתי ממוני, הן בשל הכאב והסבל הפיזי, והן בשל הבושה, ההשפלה ועוגמת הנפש שנגרמו לתובע, כמו גם פיצוי עונשי על מנת להביע את מורת רוחו של בית המשפט והחברה כולה מפגיעה מכוונת ואלימה שכזו, ופסק לתובע סכום כולל של 30 אלף שקלים.

 

(ת”א (רחובות) 31035-09-14 )

 

שיתוף
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה). על לקוחות המשרד נמנים חברות קבלניות ויזמיות, רשויות אזוריות ומקומיות, עמותות, משקיעים פרטיים ישראלים וזרים, יזמים, אנשי עסקים, אנשי ציבור וספורטאים מהמוכשרים והמובילים בארץ.