ה-Garante, הרשות להגנת הפרטיות באיטליה, הודיעה לאחרונה (31.03.2023) כי היא חוסמת זמנית את השימוש בצ'אט הבינה המלאכותית ChatGPT של חברת OpenAI, ובכך הפכה איטליה למדינה הראשונה באיחוד האירופי, שהחליטה לפעול נגד הצ'אטבוט.

חסימת הצ'אטבוט, אשר מספק תשובות לכל שאלה ובכל שפה, נבעה בעקבות חשד של ה-Garante לכך שהחברה הפרה את מדיניות הפרטיות באיטליה.

על פי הרשות להגנת הפרטיות באיטליה, החברה אספה מידע אודות משתמשים בדרך שאינה עומדת בהוראות הרגולטור האירופי, וזאת בין היתר נוכח איסוף מידע בהיקף מאסיבי. כמו כן, הרשות האיטלקית חושדת כי החברה לא בדקה את גיל המשתמשים בצ'אט הבינה המלאכותית, ובכך חשפה ילדים לתכנים שאינם ראויים לבני גילם. עוד ציינה הרשות, כי לא מזמן קרתה תקלה בה דלף מידע אישי אודות משתמשים ב-ChatGPT, מה שמחזק את חשדה.

על כן, ה-Garante הודיעה לחברת OpenAI כי עליה להגיב ולספק פתרון לפגיעה בפרטיות של המשתמשים בצ'אט הבינה המלאכותית שבבעלותה, וכן הודיעה כי היא עלולה לשאת בקנס בסך 20 מיליון אירו או 4% ממחזורה השנתי הכולל.

חברת OpenAI מסרה בתגובה, כי בהתאם לבקשת ה-Garante, היא השביתה את הגישה ל-ChatGPT באיטליה. כמו כן, החברה מסרה כי היא פועלת על מנת לצמצם ככל האפשר את מסת המידע האישי שהיא אוספת במהלך אימון המערכת. עוד מסרה החברה, כי היא רואה חשיבות רבה בהסדרת רגולציה בכל הנוגע לטכנולוגיות המבוססות בינה מלאכותית.

שיתוף
mm
משרד עו"ד דן חי הוקם בשנת 1991 על ידי עו"ד דן חי ושוכן היום ברמת-גן. המשרד מתמחה בתחומי מיקוד יחודיים כדיני תקשורת, דיני הגנת הפרטיות לרבות מאגרי המידע, דיני לשון הרע, קניין רוחני ודיני ספורט. זאת לצד עיסוקו של המשרד בתחום דיני המקרקעין, דיני חוזים בדגש על חוזים מסחריים, דיני תאגידים (חברות, שותפויות ועמותות), דיני נזיקין וביטוח ודיני עבודה. בכל התחומים פועל המשרד הן בתחום המסחרי והן בהליכים משפטים (לטיגציה).